Bursztyn Szefa i Szafir Szefa – nowe produkty dla HoReCa
Bursztyn Szefa i Szafir Szefa – nowe produkty dla HoReCa

Bursztyn Szefa i Szafir Szefa – nowe produkty dla HoReCa

Opublikowany

Premierę nowych serów odbędzie się podczas Kongresu Szefów Kuchni. Bursztyn Szefa i Szafir Szefa to wyjątkowe produkty, które mają szansę podbić serca szefów kuchni i ich gości. Ich walory będzie można poznać wyłącznie w dobrych, polskich restauracjach.

Polskie sery klasy premium zostały wyprodukowane z myślą o szefach kuchni i prowadzonych przez nich restauracjach

Sery długodojrzewające pod marką Skarby Serowara spotkały się z ogromnym uznaniem konsumentów indywidualnych oraz branży gastronomicznej.

Historia sera Bursztyn sięga 2002 roku, ale w ciągu kilku ostatnich lat obserwujemy satysfakcjonujące zainteresowanie naszymi produktami ze strony profesjonalistów. A mam na myśli szefów kuchni, kucharzy, restauratorów, organizatorów ważnych dla branży eventów. W konsekwencji, nasze sery długodojrzewające są obecne podczas wielu wydarzeń i konkursów kulinarnych. A co ważniejsze – wkroczyły na zaplecza kuchenne polskich restauracji. – tłumaczy Emilia Pożarowszczyk, Kierownik Działu Marketingu i PR  firmy Spomlek.

Wychodząc naprzeciw bardzo wysokim wymaganiom szefów kuchni, Spomlek podjął unikatową na skalę kraju decyzję o produkowaniu wyjątkowych pod względem jakości serów: Bursztyn Szefa oraz Szafir Szefa. Jest to rodzaj sera dedykowany wyłącznie sektorowi HoReCa, a co za tym idzie – niedostępny w sprzedaży detalicznej dla konsumentów indywidualnych. Ich walory będzie można poznać wyłącznie w restauracjach, w których szefowie kuchni zdecydują się je serować jako dodatek do deski serów lub składnik przygotowywanych potraw. O tym, w czym tkwi wyjątkowość tych serów opowiada Monika Grzeszuk, Specjalista B&R Spomleku:

Skarby Serowara to sery długodojrzewające, a przykładem jest nasz Bursztyn, który dojrzewa minimum pół roku zanim trafi do sprzedaży. Dzięki temu ma tak kruchy miąższ z charakterystycznymi kryształkami i intensywnym aromatem. Z kolei Bursztyn Szefa i Szafir Szefa dojrzewają aż 15 miesięcy! To naprawdę wyjątkowy produkt, który ma sporą szansę podbić serca szefów i ich gości. Jest kruchy, wyraźny w smaku, a wspomniane kryształki aminokwasów są wyczuwalne podczas gryzienia.

Warto przypomnieć, że długodojrzewające sery Spomleku są produkowane ze starannie wyselekcjonowanego, polskiego mleka o wysokiej i powtarzalnej jakości. Co ciekawe, po uformowaniu każdy krąg trafia do 30-letniej solanki, a następnie na kilka miesięcy do dojrzewalni, gdzie jest ręcznie masowany przez dedykowane temu zadaniu „pielęgniarki”.
Producent zapowiedział premierę serów: Bursztyn Szefa oraz Szafir Szefa na 9 października 2018 roku. Odbędzie się ona podczas Kongresu Szefów Kuchni w Warszawie w EXPO XXI. Wydarzenie nie zostało wybrane przez przypadek, jest to bowiem największe spotkanie szefów kuchni w Polsce, a organizatorzy przewidują w tym roku udział nawet dwóch tysięcy uczestników.  Celem kongresu jest z jednej strony wymiana poglądów oraz doświadczeń między profesjonalistami w branży gastronomicznej, a z drugiej: możliwość przedstawienia swojej oferty produktowej najlepszym szefom kuchni w kraju. W programie przewidywane są zatem prelekcje, warsztaty produktowe oraz tak zwana „Strefa Dostawców”, gdzie Spomlek zaprezentuje nowe sery. Swoją obecność potwierdziło wielu znakomitych mistrzów kulinarnych, a w tym: Robert Sowa (kucharz, restaurator, juror „Top Chef Polska”), Jarosław Uściński (szef kuchni Moonsfera i Olkuska 7, prezes OSSKiC), Robert Skubisz (uznany za jednego z najwybitniejszych szefów kuchni w Polsce), Krzysztof Szulborski (Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich i właściciel firmy consultingowej). Wśród prelegentów i panelistów nie zabraknie także Jarosława Walczyka, który jest szefem kuchni i właścicielem restauracji Pink Lobster, prezesem Klubu Szefów Kuchni oraz ambasadorem sera Bursztyn.
Bursztyn Szefa.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Bursztyn Szefa.jpg

grafika | 598 KB

Pobierz
kregi wizualizacja.png

grafika | 651 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ser Bursztyn przyprawi Noc Restauracji swoim smakiem

temu

Producent sera długodojrzewającego Bursztyn - Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego – weźmie aktywny udział w tegorocznej edycji „Noc Restauracji – Smaki Polski 2018”. Walory sera Bursztyn zostaną wykorzystane przez topowych szefów kuchni
Czas dobrego sera i wina w Sandomierzu

temu

Podczas tegorocznego festiwalu „Czas dobrego sera i wina” powodzeniem cieszyły się Skarby Serowara Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, które nie miały sobie równych.  Impreza już na stałe wpisała się do kalendarza imprez, odbywających się na terenie sandomierskiego rynku i co roku przyciąga tłumy smakoszów oraz znawców produktów serowarskich.
Sukces sera Bursztyn na targach Mazury HoReCa

temu

Współpraca z Klubem Szefów Kuchni zaprocentowała zainteresowaniem branży.Cieszący się ogromnym uznaniem konsumentów ser Bursztyn, uświetnił swoją obecnością branżowe targi Mazury HoReCa, jakie miały miejsce w dniach 17-18 kwietnia w Expo Mazury w Ostródzie.. Produce
Tworzyli popisowe dania na bazie sera Bursztyn

temu

12 młodych adeptów sztuki kulinarnej walczyło o tytuł najlepszego młodego kucharza. Konkurs „Kulinarny Talent 2018 roku” Roberta Sowy odbył się podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.