Ser Bursztyn przyprawi Noc Restauracji swoim smakiem
Kopiuj tekst

Ser Bursztyn przyprawi Noc Restauracji swoim smakiem

Producent sera długodojrzewającego Bursztyn - Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego – weźmie aktywny udział w tegorocznej edycji „Noc Restauracji – Smaki Polski 2018”. Walory sera Bursztyn zostaną wykorzystane przez topowych szefów kuchni

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 6-8 lipca, zrzesza restauracje z całego kraju, a swój udział potwierdzili już tak zacni szefowie kuchni, jak: Karol Okrasa, Ernest Jagodziński, Dawid Łagowski, Tomasz Milewski, Grzegorz Labuda i wielu innych. Ideą przedsięwzięcia jest mocne zwrócenie się w stronę wysokojakościowych produktów regionalnych, by zaprezentować ich liczne walory w oryginalnych, autorskich koncepcjach kulinarnych, nawiązujących do dań regionalnych i historycznych. Tak więc, ser Bursztyn stanie się jednym z głównych bohaterów akcji i pojawi się w wielu daniach, co z jednej strony będzie okazją do zapoznania się z jego smakiem i aromatem, a z drugiej – stanie się unikatową inspiracją dla licznych uczestników Nocy Restauracji.

Cieszy nas zdecydowane zainteresowanie naszym Bursztynem wśród naprawdę najlepszych szefów kuchni w Polsce. To wyraźny znak, że nasze, szesnastoletnie już doświadczenie w jego produkcji spotyka się z uznaniem tak konsumentów indywidualnych, jak i profesjonalistów. Dzięki nim wszyscy mamy szansę przekonać się, jak jeszcze można wykorzystać Bursztyn w daniach. – mówi Emilia Pożarowszczyk, Kierownik Marketingu i PR ze Spomleku.

Warto podkreślić, że swój udział zgłosiły lokale z różnych regionów Polski, dzięki czemu Bursztyn pojawi się jednocześnie w znakomitych restauracjach całego kraju, między innymi szef kuchni Przemysław Langowski z restauracji Magiel w Hotelu Almond przyrządzi złotą zupę serową Speymanna z sera Bursztyn i oliwy z wędzonych warzyw.
Długodojrzewający ser Bursztyn jest produkowany od 2002 roku, a powstaje z wysokiej jakości mleka, według chronionej tajemnicą receptury. Uformowany krąg trafia do 30-letniej solanki, a następnie na minimum 6 miesięcy do dojrzewalni, gdzie nabiera swoich charakterystycznych właściwości. Swój wyjątkowy, mocno ceniony smak i zapach zawdzięcza m.in. ręcznemu, cyklicznemu masowaniu, którym zajmują się wyspecjalizowane pielęgniarki. Bursztyn zachwyca charakterystycznym, kruchym miąższem z unikatowymi kryształkami oraz intensywnym aromatem z nutą pikanterii.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.