Bursztyn na elitarnym konkursie kulinarnym Bocuse d’Or
Kopiuj tekst
Bursztyn na elitarnym konkursie kulinarnym Bocuse d’Or

Bursztyn na elitarnym konkursie kulinarnym Bocuse d’Or

Najbardziej prestiżowy konkurs kulinarny na świecie  Bocuse d’Or swoje polskie eliminacje miał 27 i 28 lutego w  Radisson Blue Sobieski Hotel Warsaw. Szefowie kuchni z Polski rywalizowali o tytuł najlepszego, aby sprawdzić swoje siły na finale światowym w Turynie. Parterem konkursu był nasz Bursztyn.

W polskich eliminacjach wzięło udział ośmiu kucharzy, którzy na oczach publiczności przygotowywali dwa pokazowe dania. Nad przebiegiem i oceną konkursu czuwało jury na czele z Head Chefem Jarosławem Walczykiem. Zwycięzcą został Dawid Szkudlarek z restauracji Folwark Folińscy w Wysokiej nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego.
W zmaganiach uczestniczyło ośmiu kucharzy  
W tym roku kandydaci do tytułu najlepszego szefa kuchni walczyli w ośmiu dwuosobowych zespołach. Był to szef kuchni wraz ze swoim pomocnikiem. Pracowali w wielkim skupieniu i porozumiewali się niemal bez słów. Widać było, że przepracowali ze sobą wiele wspólnych godzin w kuchni i doskonale przygotowali się do konkursu. Kandydaci gotowali na oczach publiczności, jednak ich profesjonalizm nie przeszkadzał im w tym, aby skupić się nad przygotowaniem dań konkursowych. Jury oceniło, przede wszystkim smak potraw, dobór i proporcje odpowiednich składowych, teksturę dań, kreatywność kucharzy oraz jego wygląd i prezentację. Ekipy walczące oceniane były również przez jury techniczne, które podczas trwania całego konkursu obserwowało krok po kroku jak powstają potrawy. Załogi na przygotowanie miały 5 godzin 35 minut. Prezentacja dań odbywała się w podniosłej atmosferze przy dźwiękach muzyki i błysku fleszy licznie zgromadzonych mediów. Były to prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej.
Bursztyn partnerem konkursu Bocuse d’Or  
Bursztyn – jeden z trzech serów długodojrzewających marki Skarby Serowara – został oficjalnym Partnerem Wspierającym konkurs Bocuse d’Or w Polsce. Jego proces produkcyjny może pochwalić się wielomiesięcznym procesem dojrzewania produktu, połączonym z ręczną pielęgnacją każdego kręgu sera. Spomlek łączy więc nowoczesne technologie z poszanowaniem dla długowiecznej tradycji serowarskiej. Dlatego też Bursztyn może konkurować ze znanymi serami światowymi, np. Parmezanem czy Grana Padano. Skarby Serowara serwowane były podczas Gali Finałowej konkursu w Radisson Blue Sobieski Warsaw jako jedna z przystawek.

Rekomendacje najlepszych kucharzy są dla nas bardzo istotne, dlatego jeden z pierwszych kroków jakie podjęliśmy w działaniach z HoReCa było nawiązanie współpracy z Jarosławem Walczykiem, należącym do grona najlepszych mistrzów kulinarnych w naszym kraju, który w konkursie Bocuse d’Or był głównym sędzią. Kolejnym jest współpraca z Klubem Szefów Kuchni, który zrzesza w swoich szeregach znanych i cenionych kucharzy, których kunszt kulinarny doceniany jest przede wszystkim przez gości odwiedzających ich topowe restauracje, jak też koneserów kuchni na całym świecie.. Mistrzowskie działania najlepszych kucharzy doskonale komponują się z naszymi Skarbami Serowara. To doskonała harmonia dwóch doskonałości. Udział w takich imprezach jak Bocuse d’Or to dla nas prestiż, ale przede wszystkim kreowanie wizerunku naszych doskonałych serów długodojrzewających. Jesteśmy pewni, że nasze działania zmierzające do rozwoju na rynku gastronomii i hotelarstwa będą widoczne na przestrzeni całego roku, dzięki temu konsumenci wielu dobrych restauracji znajdą w menu nasze Skarby Serowara – mówi Emilia Pożarowszczyk Kierownik Działu Marketingu i PR Mleczarni Spomlek.

Bocuse d’Or to wielkie wydarzenie i miejmy nadzieję na stałe wpisze się do kulinarnego kalendarza. 
DSC01155.JPG
DSC01093.JPG
DSC01129.JPG
DSC01115.JPG
DSC01014.JPG

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.