Spomlek wspiera najzdolniejszych studentów
Spomlek wspiera najzdolniejszych studentów
Kopiuj tekst

Spomlek wspiera najzdolniejszych studentów

Mleczania Spomlek przyznała stypendia uzdolnionym studentom kształcącym się na kierunkach związanych z hodowlą bydła mlecznego, produkcją mleka oraz przetwórstwem mleka i żywności. Inwestycja w ludzki potencjał to najlepsza inwestycja -  podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu.

W tegorocznej edycji programu stypendialnego komisja postanowiła wyróżnić siedem osób z najwyższą liczbą punktów w klasyfikacji wszystkich zgłoszeń. Przez najbliższy rok akademicki będą otrzymywać co miesiąc stypendium w wysokości 500 złotych.

Cieszymy się, że nasz program stypendialny co roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem i że mamy tak wielu zdolnych, ambitnych studentów, którzy w przyszłości, dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom będą mogli przyczynić się do rozwoju branży mleczarskiej. Zależy nam na tym, aby po skończeniu studiów stali się częścią naszego zespołu i wspólnie z nami mogli realizować swoje zawodowe pasje.  

Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

O wsparcie finansowe, podobnie jak w ubiegłych latach, mogły ubiegać się dzieci członków spółdzielni, których średnia ocen ze studiów za poprzedni rok nie była niższa niż 4,00. Dodatkowe kryterium stanowiły osiągnięcia na polu naukowym, artystycznym i sportowym oraz działalność społeczna, np. wolontariat lub członkostwo w organizacjach pozarządowych.
  • Tegoroczni stypendyściAdrianna Kardasz z Lubartowa, Anna Sałaga z Bełcząca (gm. Czemierniki), Monika Haponiuk z Holeszowa (gm. Hanna), Marcin Podgajny z Trzebieszowa, Iwona Świć z Bełącząca (gm. Czemierniki), Monika Michalak z Krokowa (gm. Jeziorany) i Mateusz Żukowski  z Ustrzeszy (gm. Radzyń Podlaski).

Tegoroczni stypendyści

  • Adrianna Kardasz z Lubartowa, 
  • Anna Sałaga z Bełcząca (gm. Czemierniki),
  • Monika Haponiuk z Holeszowa (gm. Hanna),
  • Marcin Podgajny z Trzebieszowa,
  • Iwona Świć z Bełącząca (gm. Czemierniki),
  • Monika Michalak z Krokowa (gm. Jeziorany),
  • Mateusz Żukowski  z Ustrzeszy (gm. Radzyń Podlaski).
Powiązane artykuły
Łączy ich rewolucyjne podejście do biznesu

W tegorocznym finale polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku znalazło się 14 przedsiębiorców z 11 firm. Wśród nich prezes Mleczarni Spomlek Edward Bajko. - Po raz kolejny nagrodzimy twórców polskich firm, którzy zmieniają nasze otoczenie, wpływają na rozwój gospo
Serowy Król dla naszych Skarbów

Mleczarnia Spomlek bez wątpienia może zaliczyć tegoroczny wrzesień do bardzo owocnych pod względem otrzymanych nagród. Podczas Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa w Olsztynie nagrody zdobyły aż cztery produkty mleczarni: Radamer, Radamer Wędzony, Szafir oraz Bursztyn, który otrzymał również złoty medal w konkursie Good Cheese 2018. 
Spomlek "gra" lokalnie

Niedzielne popołudnie w Radzyniu Podlaskim zamieniło się w serenadowe miasteczko. Spomlek "grał" lokalnie zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy. A ci "przyczepiali krowie ogon", przechodzili przez dziury w serze i szukali witamin w serach. Na ochłodę były serowe lody molekularne i pomidorowe sorbety z serem.
Serenadowa Gra Rodzinna

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w odkrywaniu smaków różnych typów serów żółtych Serenada. Zapraszamy do udziału w Grze Rodzinnej. To wspaniała zabawa dla małych i dużych, którzy lubią odkrywać zagadki i zdobywać nagrody. Tegoroczną Grę uświetni pokaz kuchni molekularnej i degustacja potraw.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.