Najlepsze gospodarstwa 2016 roku

Najlepsze gospodarstwa 2016 roku

Opublikowany

Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła –  dostawców mleka do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która docenia pracę  rolników, a cenne nagrody są wyrazem uznania i zachętą do wytężonej  pracy przez cały rok.

Najlepsi z najlepszych:    Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (pow. Włodawski) – Gospodarstwo Małe (dostawy od 50 tys. do 200 tys. l mleka rocznie)    Jan Ignatiuk z miejscowości Hanna (pow. Włodawski) – Gospodarstwo średnie (dostawy do 360 tys. l mleka rocznie)    Adam Grodek z miejscowości Glina (pow. Ostrowski) – Gospodarstwo Duże (dostawy powyżej 360 tys. l mleka rocznie).


Konkurs Gospodarstwo Roku wpisał się na stałe do kalendarza uroczystości organizowanych przez Spomlek.

Myślą przewodnią konkursu jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią pracę  hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz  trud włożony w rozwój gospodarstw - mówi Edward Bajko, prezes Spomleku.

W tegorocznej edycji wzięło udział 1200 gospodarstw. Przez 12 miesięcy,  od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji.  Punkty przyznawano za jakość mleka i jego parametry, wydajność mleczną,  współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Liczył się również staż  dostaw mleka do spółdzielni. Zmagania zostały podzielone na cztery  etapy. Po każdym
z nich odpadało 25% gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału  weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, z której została wyłoniona  finałowa piątka.

Finałowe gospodarstwa odwiedziła komisja konkursowa, która dokonała  oceny, między innymi, pod kątem innowacyjnych rozwiązań, parku  maszynowego oraz stanu sanitarno – higienicznego gospodarstw.

Wybór nie był łatwy, gdyż z roku na rok widać jak nasze gospodarstwa się  rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i unowocześniają obory.  Finaliści postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała  wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym  elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy - mówi Agnieszka  Kamela, dyrektor skupu surowca oraz członek komisji konkursowej.

Całoroczne zmagania konkursowe członków Spomleku zakończyły się  uroczystą galą 27 kwietnia na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Na  zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsca nagrodzono  Skodami Rapid w barwach marki Serenada. Za drugie miejsca wręczono  dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były popularne skutery  marki Junak. Czwarte
i piąte miejsca w konkursie zostały docenione, a gospodarze otrzymali wielofunkcyjne urządzenia kuchenne.

To wielki zaszczyt dla całej spółdzielni mieć w swoich szeregach  rolników – hodowców krów mlecznych, którzy inwestują w rozwój swojego  biznesu mlecznego nadążając za zmieniającymi się wymaganiami na rynku  mleka. To również ich praca jest motorem dla mleczarni, która może się  rozwijać i oferować konsumentom produkty najwyższej jakości – dodaje  Bajko.

Uroczystą Galę uświetnił występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, pokaz  akrobacji w kielichu z wodą oraz znakomity pokaz iluzji w wykonaniu  Magika Y. 
DSC_7835.JPG
Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku<br>

Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku

DSC_7911.JPG
Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie Gospodarstwo Roku

Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie Gospodarstwo Roku

Trzecią nagrodą w trzech kategoriach były skutery

Trzecią nagrodą w trzech kategoriach były skutery

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Nowe wyznaczniki parametrów mleka - wnioski po Konferencji

temu

Podnoszenie świadomości wśród hodowców bydła i producentów mleka, analiza sytuacji gospodarstw oraz wymiana doświadczeń to główne cele konferencji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, która skupiona była wokół myśli przewodniej „Przez Tradycję do Nowoczesności”. Wzięło w niej udział niespełna 300 producentów mleka z Północy Polski.
Spomlek otwiera kąciki zabaw dla dzieci

temu

Chcemy dzielić się radością i wspomagać zdrowy tryb życia. Zaczynamy od tych najmłodszych, bo to przecież oni są odpowiedzialni za naszą przyszłość. Stąd pomysł utworzenia kącików zabaw w instytucjach publicznych. Pierwsze otworzyliśmy w szpitalu i przychodni przyszpitalnej w Radzyniu Podlaskim i Parczewie – mówi Aneta Mostowiec, Rzecznik prasowy firmy Spomlek.
Konsument ma wybór - GMO czy NON GMO

temu

Od ważnych zmian zaczął się rok 2018 w Spółdzielni Mleczarskiej Spomlek, która jest producentem serów żółtych marki Serenada i długodojrzewających marki Skarby Serowara. Mleko, z którego są produkowane sery od stycznia pochodzi od krów żywionych paszami NON GMO.
„Gotuj z Rodzinką pl”, z Serenadą i Skarbami Serowara

temu

- Sery to podstawa w naszej kuchni – powiedział podczas premiery książki „Gotuj z Rodzinką pl” Tomasz Karolak, odtwórca roli Ludwika w serialu „Rodzinka pl”. Książka z przepisami, która powstała przy współudziale Mleczarni Spomlek podzielona jest na 7 dni, codziennie inne potrawy, które mają urozmaicić rutyną dnia codziennego, przełamać monotonię i wzbogacić nasze dania.

W piętnaste urodziny Bursztyn zdobył Rysy – w ramach akcji charytatywnej!

W Zakopanem 22 sierpnia odbyło się wydarzenie „Projekt Rysy – Kucharze na szczycie”, mające na celu zbiórkę pieniędzy na protezę dla chorego kucharza. W akcji brało udział ponad 200 kucharzy z całej Polski, wszystko w szczytnym celu. Zaangażowała się również firma Spomlek – na Rysy wnieśli swojego Bursztyna.