Najlepsze gospodarstwa 2016 roku

Najlepsze gospodarstwa 2016 roku

Opublikowany

Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła –  dostawców mleka do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która docenia pracę  rolników, a cenne nagrody są wyrazem uznania i zachętą do wytężonej  pracy przez cały rok.

Najlepsi z najlepszych:    Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (pow. Włodawski) – Gospodarstwo Małe (dostawy od 50 tys. do 200 tys. l mleka rocznie)    Jan Ignatiuk z miejscowości Hanna (pow. Włodawski) – Gospodarstwo średnie (dostawy do 360 tys. l mleka rocznie)    Adam Grodek z miejscowości Glina (pow. Ostrowski) – Gospodarstwo Duże (dostawy powyżej 360 tys. l mleka rocznie).


Konkurs Gospodarstwo Roku wpisał się na stałe do kalendarza uroczystości organizowanych przez Spomlek.

Myślą przewodnią konkursu jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią pracę  hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz  trud włożony w rozwój gospodarstw - mówi Edward Bajko, prezes Spomleku.

W tegorocznej edycji wzięło udział 1200 gospodarstw. Przez 12 miesięcy,  od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji.  Punkty przyznawano za jakość mleka i jego parametry, wydajność mleczną,  współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Liczył się również staż  dostaw mleka do spółdzielni. Zmagania zostały podzielone na cztery  etapy. Po każdym
z nich odpadało 25% gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału  weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, z której została wyłoniona  finałowa piątka.

Finałowe gospodarstwa odwiedziła komisja konkursowa, która dokonała  oceny, między innymi, pod kątem innowacyjnych rozwiązań, parku  maszynowego oraz stanu sanitarno – higienicznego gospodarstw.

Wybór nie był łatwy, gdyż z roku na rok widać jak nasze gospodarstwa się  rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i unowocześniają obory.  Finaliści postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała  wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym  elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy - mówi Agnieszka  Kamela, dyrektor skupu surowca oraz członek komisji konkursowej.

Całoroczne zmagania konkursowe członków Spomleku zakończyły się  uroczystą galą 27 kwietnia na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Na  zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsca nagrodzono  Skodami Rapid w barwach marki Serenada. Za drugie miejsca wręczono  dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były popularne skutery  marki Junak. Czwarte
i piąte miejsca w konkursie zostały docenione, a gospodarze otrzymali wielofunkcyjne urządzenia kuchenne.

To wielki zaszczyt dla całej spółdzielni mieć w swoich szeregach  rolników – hodowców krów mlecznych, którzy inwestują w rozwój swojego  biznesu mlecznego nadążając za zmieniającymi się wymaganiami na rynku  mleka. To również ich praca jest motorem dla mleczarni, która może się  rozwijać i oferować konsumentom produkty najwyższej jakości – dodaje  Bajko.

Uroczystą Galę uświetnił występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, pokaz  akrobacji w kielichu z wodą oraz znakomity pokaz iluzji w wykonaniu  Magika Y. 
DSC_7835.JPG
Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku<br>

Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku

DSC_7911.JPG
Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie Gospodarstwo Roku

Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie Gospodarstwo Roku

Trzecią nagrodą w trzech kategoriach były skutery

Trzecią nagrodą w trzech kategoriach były skutery

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Serenadowa Gra Rodzinna

temu

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w odkrywaniu smaków różnych typów serów żółtych Serenada. Zapraszamy do udziału w Grze Rodzinnej. To wspaniała zabawa dla małych i dużych, którzy lubią odkrywać zagadki i zdobywać nagrody. Tegoroczną Grę uświetni pokaz kuchni molekularnej i degustacja potraw.
Spomlek partnerem Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

temu

Mleczarnia Spomlek została partnerem 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w dn. 28.07-5.08.2018 r.  
Mleczarnia Spomlek otwiera kolejne kąciki zabaw dla dzieci

temu

Drewniane stoliki i krzesełka, kolorowe regały, mnóstwo zabawek i gier,  a wszystko to w ciepłych żółtych barwach Serenady – tak wyglądają kolejne kąciki zabaw, które Mleczarnia Spomlek otworzyła w przychodniach zdrowia w Chojnicach, Młynarach i Markusach, w ramach projektu „Serenada dla dzieci”.
Spomlek nagrodził najlepszych dostawców mleka

temu

Konkurs „Gospodarstwo Roku” to sztandarowa inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która ma na celu wyróżnić najbardziej nowoczesne i najlepiej prosperujące gospodarstwa. Sukces naszej mleczarni nie byłby możliwy bez naszych dostawców, ten konkurs ma być więc ukłonem dla ich wieloletniej, efektywnej pracy – podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu firmy.