Najlepsze gospodarstwa 2016 roku
Kopiuj tekst

Najlepsze gospodarstwa 2016 roku

Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła –  dostawców mleka do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, która docenia pracę  rolników, a cenne nagrody są wyrazem uznania i zachętą do wytężonej  pracy przez cały rok.

Najlepsi z najlepszych:    Andrzej Haponiuk z miejscowości Holeszów (pow. Włodawski) – Gospodarstwo Małe (dostawy od 50 tys. do 200 tys. l mleka rocznie)    Jan Ignatiuk z miejscowości Hanna (pow. Włodawski) – Gospodarstwo średnie (dostawy do 360 tys. l mleka rocznie)    Adam Grodek z miejscowości Glina (pow. Ostrowski) – Gospodarstwo Duże (dostawy powyżej 360 tys. l mleka rocznie).


Konkurs Gospodarstwo Roku wpisał się na stałe do kalendarza uroczystości organizowanych przez Spomlek.

Myślą przewodnią konkursu jest nagrodzenie hodowców za wieloletnią pracę  hodowlaną, utrzymanie najwyższych standardów jakościowych mleka oraz  trud włożony w rozwój gospodarstw - mówi Edward Bajko, prezes Spomleku.

W tegorocznej edycji wzięło udział 1200 gospodarstw. Przez 12 miesięcy,  od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku, poddawane były weryfikacji.  Punkty przyznawano za jakość mleka i jego parametry, wydajność mleczną,  współpracę z działem zaopatrzenia rolników. Liczył się również staż  dostaw mleka do spółdzielni. Zmagania zostały podzielone na cztery  etapy. Po każdym
z nich odpadało 25% gospodarstw z najniższą liczbą punktów. Do półfinału  weszło 20 gospodarstw z każdej grupy, z której została wyłoniona  finałowa piątka.

Finałowe gospodarstwa odwiedziła komisja konkursowa, która dokonała  oceny, między innymi, pod kątem innowacyjnych rozwiązań, parku  maszynowego oraz stanu sanitarno – higienicznego gospodarstw.

Wybór nie był łatwy, gdyż z roku na rok widać jak nasze gospodarstwa się  rozwijają, jak dbają o zaplecze paszowe i unowocześniają obory.  Finaliści postawili sobie nawzajem bardzo duże wyzwanie. Komisja musiała  wyznaczyć ostateczną kolejność, ale już sam fakt znalezienia się w tym  elitarnym gronie to spore osiągnięcie i powód do dumy - mówi Agnieszka  Kamela, dyrektor skupu surowca oraz członek komisji konkursowej.

Całoroczne zmagania konkursowe członków Spomleku zakończyły się  uroczystą galą 27 kwietnia na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Na  zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsca nagrodzono  Skodami Rapid w barwach marki Serenada. Za drugie miejsca wręczono  dostawcom kluczyki do quadów, zaś trzecią nagrodą były popularne skutery  marki Junak. Czwarte
i piąte miejsca w konkursie zostały docenione, a gospodarze otrzymali wielofunkcyjne urządzenia kuchenne.

To wielki zaszczyt dla całej spółdzielni mieć w swoich szeregach  rolników – hodowców krów mlecznych, którzy inwestują w rozwój swojego  biznesu mlecznego nadążając za zmieniającymi się wymaganiami na rynku  mleka. To również ich praca jest motorem dla mleczarni, która może się  rozwijać i oferować konsumentom produkty najwyższej jakości – dodaje  Bajko.

Uroczystą Galę uświetnił występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, pokaz  akrobacji w kielichu z wodą oraz znakomity pokaz iluzji w wykonaniu  Magika Y. 
DSC_7835.JPG
Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku<br>

Zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku

DSC_7911.JPG
Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie Gospodarstwo Roku

Zdobywcy drugiego miejsca w konkursie Gospodarstwo Roku

Trzecią nagrodą w trzech kategoriach były skutery

Trzecią nagrodą w trzech kategoriach były skutery

Powiązane artykuły
Łączy ich rewolucyjne podejście do biznesu

W tegorocznym finale polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku znalazło się 14 przedsiębiorców z 11 firm. Wśród nich prezes Mleczarni Spomlek Edward Bajko. - Po raz kolejny nagrodzimy twórców polskich firm, którzy zmieniają nasze otoczenie, wpływają na rozwój gospo
Spomlek wspiera najzdolniejszych studentów

Mleczania Spomlek przyznała stypendia uzdolnionym studentom kształcącym się na kierunkach związanych z hodowlą bydła mlecznego, produkcją mleka oraz przetwórstwem mleka i żywności. Inwestycja w ludzki potencjał to najlepsza inwestycja -  podkreśla Edward Bajko, Prezes Za
Serowy Król dla naszych Skarbów

Mleczarnia Spomlek bez wątpienia może zaliczyć tegoroczny wrzesień do bardzo owocnych pod względem otrzymanych nagród. Podczas Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa w Olsztynie nagrody zdobyły aż cztery produkty mleczarni: Radamer, Radamer Wędzony, Szafir oraz Bursztyn, który otrzymał również złoty medal w konkursie Good Cheese 2018. 
Spomlek "gra" lokalnie

Niedzielne popołudnie w Radzyniu Podlaskim zamieniło się w serenadowe miasteczko. Spomlek "grał" lokalnie zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy. A ci "przyczepiali krowie ogon", przechodzili przez dziury w serze i szukali witamin w serach. Na ochłodę były serowe lody molekularne i pomidorowe sorbety z serem.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.